آیا استفاده از روغن زیتون به عنوان روان کننده جنسی خطرناک است؟

0

لوبریکانت و یا روان کننده ها ماده ای برای سهولت در رابطه جنسی کاربرد دارند که به دلیل روغنی بودنشان، باعث ایجاد حس شیرین تر و لذت بخش تر و پر شور تری از معاشقه می شوند. حداقل یکبار برایتان پیش آمده که به دلیل در دسترس نبودن لوبریکانت و یا روان کننده، از اصطکاک های زجر آور حاصل از نزدیکی، به سطوح آمده اید… تا حالا به ذهنتان رسیده که از روان کننده های مشابه استفاده کنید تا این حجم از درد رو متحمل نشوید؟! آیا استفاده از روغن زیتون به عنوان روان کننده جنسی خطرناک است؟ با انگورک همراه شوید تا مفصل در این باره صحبت کنیم:

اگر لوبریکانت تمام کرده اید و داروخانه نزدیکتان نیست و یا تایم و زمان رفتن به داروخانه و یا فروشگاه را ندارید؛ پیشنهاد میکنم که از روان کننده های کاملا طبیعی استفاده کنید. به عنوان مثال روغن زیتون می تواند یک پیشنهاد مطلوب جایگزین لوبریکانت باشد.

 

استفاده از روغن زیتون به عنوان روان کننده جنسی

فواید روغن زیتون در رابطه جنسی

روغن زیتون تا حالا در کارنامه اش به عنوان روان کننده، تجربه بد و یا خطری ثبت نشده است و تا بحال به عنوان روان کننده گیاهی بی خطر به همگان معرفی شده است.

 

عوارض استفاده از روغن زیتون در واژن

اگر بخواهیم عوارض استفاده از روغن زیتون در واژن رو بررسی کنیم؛ می توان به بزرگترین ایرادش اشاره کرد که باعث خوردگی و از بین رفتن لاتکس کاندوم و در نتیجه منجر به پارگی کاندوم می شود و منجر به ورود اسپرم ها در واژن و ابتلا به بارداری ناخواسته و یا اگر شریک جنسی تان بیماری یا عفونت داشته باشد، باعث انتقال سریع تر بیماری های مغابرتی و جنسی می شود. یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام  استفاده از روغن زیتون در روابط زناشویی به بار می آید، ایجاد لکه روغنی بر روی ملحفه و لباس هایتان است. که در صورت بروز این مشکل، راهکار از بین بردن لکه روغنی را به شما آموزش می دهیم. یکی دیگر از عوارض استفاده از روغن زیتون در نزدیکی می توان به این اشاره کرد که اگر شما پوستتان مستعد به جوش زدن هست و با چری شدن پوستتان سریع جوش های چرکین میزنید؛ از آنجایی که روغن زیتون سریع جذب پوستتان نمی شود و باعث بستن منافذ پوست واژن تان می شود و منجر به جوش های چرکین در ناحیه تناسلی به خصوص روی واژن تان می شود. استفاده روغن زیتون در دستگاه تناسلی می تواند باعث ترکیب و تجمع باکتری های مقعد و واژن شود و فضایی برای ایجاد عفونت های شدید محیا می شود. طی بررسی و تحقیقاتی در جهت استفاده از روغن زیتون در سکس به عنوان لوبریکانت انجام شد؛ نتیجه گرفتند که روغن زیتون باعث تحریکات پوستی بسیار خفیفی می شود.

مطلب مرتبط :   تست پاپ اسمیر چیست؟ / 12 نکته حیاتی که باید پاپ اسمیر را جدی بگیرید

در ارتباط با آلرژی با روغن زیتون باید خدمتتان عرض کنم که تا بحال آلرژی با این روغن ثبت نشده اما احتیاط شرط عقل است و شما قبل مصرف مقداری روغن زیتون روی بخش نازک پوست بازوهایتان بمالید و نتیجه را ببینید و اگر منجر به سوزش و خارش و دانه های چرکی شد، از مصرف روغن زیتون در سکس اجتناب کنید.

توجه داشته باشید که اگر واژنتان قارچ های پنیری یا عفونت های مخمری دارد، استفاده از روغن زیتون در واژن باعث تحریک و تشدید بیشتر آن ها می شود.

 

عوارض استفاده از روغن زیتون در واژن

 

آیا می توان از روغن زیتون به عنوان لوبریکانت استفاده کرد؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اصلا آیا می توان از روغن زیتون به عنوان لوبریکانت استفاده کرد یا خیر…. برای توضیح این بخش بگذارید در ابتدا از انواع لوبریکانت برایتان بگویم:

انواع لوبریکانت :

  1. لوبریکانت های سیلیکونی
  2. لوبریکانت های آبی
  3. لوبریکانت های روغنی

که روغن زیتون در دسته لوبریکانت های روغنی جای میگیرد و در کل خوب است که بدانید لوبریکانت های روغنی نسبت به سایر روان کننده ها، غلیط تر و ماندگاری بیشتری در واژن دارند.

در عوض لوبریکانت های آبی سریع خشک می شوند و ویژگی مثبتشان این است که منجر به پارگی کاندوم نمی شوند.

در حالی که لوبریکانت های سیلیکونی از لوبریکانت های آبی ماندگاری و طول عمر بیشتری دارند ولی باعث از بین رفتن و خوردگی کاندوم می شوند.

 

در ابتدای مطلب هم خدمتتان عرض کردم که بزرگترین ایداری که می توان از روغن زیتون گرفت این هست که موجب خوردگی و پارگی کاندوم می شوند. و معمولا زیر ۶۰ ثانیه باعث تضعیف بافت کاندوم می شوند. اگر از روغن زیتون استفاده می کنید؛ دیگر از کاندوم استفاده نکنید که طول عمر و دوام و ماندگاری ندارد و ریسک بارداری ناخواسته را بپذیرید.

مطلب مرتبط :   مناسب ترین مدل مو بر اساس مو و فرم صورت

 

هنگام انتخاب روان کننده های جنسی به سه مورد زیر توجه داشته باشید:

۱٫ قبل از انتخاب روان کننده و لوبریکانت با همسرتان مشورت کنید و آلرژی و حساسیت خود و همسرتان را نسبت به روان کننده ها بررسی و سپس انتخاب کنید.
۲٫حتما اطمینان حاصل کنید که لوبریکانت انتخابی شما در ترکیباتش قند و یا گلیسرین نداشته باشد؛ زیرا این دو ترکیب باعث ایجاد قارج های پنیری و مخمری شدیدی در بانوان می شود.
۳٫ هیچگاه روان کننده و یا لوبریکانت را در زمان دخول، روی کاندوم نریزید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.