انواع شکم بند بارداری و مزایا و معایب استفاده از آن ها

0

اگر به دنبال شکم بند های مختلف دوران بارداری هستید پس صد در صد به تنوع این شکم بند ها بر خورده اید و یقینا متوجه شده اید که چه بازار داغ و گسترده ای دارد که همه این تنوع و گستردگی و گوناگونی بخاطر مشخصات های منحصر بفردشان است و برای انتخاب سودبخش از جانب شما، بایستی اطلاعاتی جامع در ارتباط با انواع شکم بند بارداری و مزایا و معایب استفاده از آن ها رو بدانید. مجله انگورک قصد دارد با معرفی انواع شکم بند بارداری و توضیحاتی در ارتباط با ویژگی هایشان شما را برای خریدی بهتر و مفید تر و سودمند تر یاری برساند؛ پس با ما همراه باشید:

 

خوب است بدانیدد که اگر در در ماه های آخر زایمان از شکم بند بارداری استفاده کنید؛ باعث تسهیل در حرکات و تحرکتان می شود و کمک شایانی به تعادل بدنی تان می کند که به خودی خود باعث کاهش خطرات افتادن و یا بی تعادلی شما می شود

 

انواع

شکم بند بارداری

برای توضیح انواع شکم بند بارداری با ما همراه باشید:

 

۱٫ کمربند‌های شکمی (Belly belts)

کمربند‌های شکمی (Belly belts) که بسیار شکم بند های بارداری سفت و محکمی هستند که دور تا دور شکم و باسن و لگن و کمر را می گیرند و باعث مراقبت از نواحی نامبرده می شوند. توجه داشته باشید که اگر قصد خرید این کمربند شکمی بارداری را دارید؛ این کمربند ها بر روی لباس پوشیده می شود و اگر اطلاعاتی در ارتباط با بند های این مدل کمربند بخواهید باید خدمتتان عرض کنم که از بند های نواری ساخته شده است.

 

 

 

۲٫ باند‌های شکمی (Belly bands)

باند‌های شکمی (Belly bands) که از جنس و پارچه ای بسیار نرم و منعطف هستند و دور تا دور شکم را احاطه می کنند و لازم است بدانید که این باند‌های شکمی (Belly bands) در زیر لباس پوشیده می شوند و فشار بسیار ملو و ملایمی به کمر و باسن و شکم وارد می کنند و فشارشان اذیت کننده نیست و بسیار ملایم است. از لحاظ محبوبیت هم لازم است بدانید که باندهای شکمی در بین زنان باردار بسیار محبوب و رضایت بخش است. باندهای شکمی در رنگ بندی و طرح بندی و اندازه های متنوع به فروش می رسند و و اگر در ارتباط با جنس این باند ها کنجکاو باشید بایستی خدمتتان عرض کنم که جنس باند های شکمی پلاستیکی است.

مطلب مرتبط :   صحبت های تکان دهنده راجع به با خیانت جنسی و عاطفی

 

باند‌های شکمی (Belly bands)

 

۳. کمربند دو تکه بارداری (Prenatal or maternity cradles)

کمربند دو تکه بارداری (Prenatal or maternity cradles) که شامل یک عدد کمربند شکمی است که در محدوده و ناحیه زیر شکم قرار می گیرد و به کمک نواری دیگر که در بالا یشکم قرار دارد سفت و کیپ و در نهایت بسته می شود. که با این کمربند دو تیکه بارداری کل شکمتان احاطه خواهد شد.

 

 

کمربند دو تکه بارداری

 

۴٫ شکم بند‌های دورپیچ مخصوص پس از زایمان (Postpartum belly wraps and girdles)

شکم بند‌های دورپیچ مخصوص پس از زایمان (Postpartum belly wraps and girdles) که شامل لایه های پارچه ای محکم و منعطف و کشش پذیری است که به صورت محکم از زیر سینه تا باشن را احاطه می کنند. به گفته شرکت های سازنده شکم بند دورپیچ پس از زایمان، این شکم بندها مزایا و فواید پس از زایمان از قبیل:

 • بهبود گردش خون
 • تسریع در بهبودی پس از زایمان الخصوص زایمان الخصوص این شکم بند بعد سزارین بسیار مفید واقع می شود.
 • مراقبت از کمر و جلوگیری از آسیب های احتمالی

 

 

 

۵٫ لباس مخصوص بارداری (Maternity support clothing)

لباس مخصوص بارداری (Maternity support clothing) و بیشتر شلوار های مخصوص بارداری و لباس های بارداری شامل یک نوار پهن منعطف جهت احاطه شکم و یک کمربند جهت کمک حمل در زیر شکم هستند که لازم است بدانید این لباس ها عموما مراقبت از پا و باسن و شکم را بر عهده دارند اگر لازم شد سوتین های ورزشی تهیه کنید تا حدودی از وزن و تعادل بدن را بر عهده بگیرد.

 

 

مزایا و مضرات استفاده از  باند‌های شکمی

می خواهیم از مزایا و مضرات استفاده از  باند‌های شکمی برایتان بگوییم و لازم است بدانید که طراحی باند های شکمی بارداری جوری است که شما را از خرید لباس بارداری جدید باز می دارد و از لحاظ علمی نقش مراقبتی و محافظتی باند شکمی بارداری تایید شده است.

 

مزایای باندهای شکمی

با ما همراه باشید تا مزایای شکم بند باردای را خدمتتان بگوییم:

 • مقرون به صرفه است و منجر به کاهش خرید لباس بارداری می شود:

استفاده از باندهای بارداری باعث می شوند که شما با افزایش سایز نیازی به خرید لباس بارداری جدید پیدا نکنید و بتوانید برای مدت طولانی تری از لباس های بارداری خود استفاده کنید. اگر اهل جلب توجه نیستید و علاقه ای به جلب نظر دیگران به شکم و دوران بارداری خود ندارید؛ بایستی با استفاده از باند بارداری شکم خود را کوچک تر جلوه دهید.

 • قیمت مناسب:

خوب است بدانید که باندهای شکمی بارداری قیمت مناسب و مقرون بصرفه ای دارند و در کل اگر از باند استفاده کنید، یقینا پس از زایمان راحت تر و سریع تر شکم تان به فرم و استایل قبلی اش باز میگردد.

مطلب مرتبط :   اگر حامله ای؛ اینجوری جنسیت بچه رو پیدا کن

 

 • هم برای دوران بارداری و هم برای دوران پس از زایمان مناسب هستند:

توجه داشته باشید که باند های باردار ینه تنها در دوران بارداری بلکه در دوران پس از زایمان نیز کاربرد دارند و به شما کمک می کنند سریع تر به فرم ایده آل سایز شکم تان برسید.

 

معایب باندهای بارداری:

اگر بخواهیم معایب باندهای بارداری را بشماریم باید خدمتان عرض کنم که:

 • عموما روی شکم در یک نقطه و یک خط جمع می شوند.
 • آنطور که باید از شکم و کمر زن باردار مراقبت و محافظت نمی کند.
 • مطالعات علمی پژوهشی خاص و دقیقی در ارتباط با ایمنی و استاندارد بودن باندهای بارداری اثبات نشده است.

 

 

مزایا و فواید کمربند‌ بارداری:

با ما همراه باشید تا مزایا و فواید کمربند بارداری را برشماریم…

 

آسان‌تر شدن و سهولت در فعالیت ها و تحرکات: 

با استفاده از کمربند بارداری می توانید تضمینی برای آسان تر شدن و سهولت در فعالیت های بدنی خود باشید. از لحاظ علمی و تئوری و تحقیقات در ارتباط با کمربند بارداری، باید خدمتتان عرض کنم که در یکی از دانشگاه های آمریکا در این باره تحقیقاتی به عمل آمد که ثابت کرد بودن این کمربند ها در تسریع عملکرد زنان باردار بسیار موثر است.

 

تصحیح وضعیت نشستن و ایستادن:

یکی از کاربردهای طلایی کمربند بارداری این است که با جابجایی مرکز ثقل بدن، تعادل بدن را حفظ می کند و در آمریکا در این باره تحقیق شد که از تحقیقات بدست آمده ثابت شد که زنان بارداری که از کمربند بارداری استفاده کرده اند در تعادل و تحرک نسبت به زنانی که کمربند بارداری نمی زنند بیشتر است.

 

کاهش درد‌های بارداری:

کمربندهای بارداری بدلیل احاطه لگن و کمر و شکم، از ایجاد درد و احساس سنگین شدن این نقاط جلوگیری می کند. در آمریکا بر روی ۱۰۰ زن که در دوران بارداری از کمربند بارداری استفاده نکرده بودند تحقیق به عمل آمد که مشخص شد این دسته از زنان دارای درد کمر و لگن هستند و برای دراز مدت نمی توانند بر روی پاهایشان بایستند… که گفته شده اگر این زنان در دوران بارداری از کمربند استفاده میکردند، این چنین نمی شدند. و بلعکس بر روی ۵۰ نفر از زنانی که در دوران بارداری کمربند بارداری استفاده میکردند تحقیق شد و نتیجه معلوم شدکه این تعداد زن درد زیادی در دوران بارداری نداشتند و توانایی انجام امور روزانه ی خود را داشته اند.

مطلب مرتبط :   چگونه زن خوشکل و جذاب باشم

 

کاهش خطر افتادن:

یکی دیگر از مزایای کمربند بارداری، کمک به افزایش تعادل بدن و کاهش خطر افتادن و یا سقوط از پله ها است که طی تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد؛ طی این تحقیقات ۱۰۰ زن باردار را مورد بررسی قرار دادند که این تحقیقات نشان داد که زنانی که در دوران بارداری از کمربند بارداری استفاده کردند، تعادل و ثبات و سرعات عمل  و نقطه ثقل بهتری داشته اند.

 

معایب کمربند بارداری

با ما همراه باشید تا معایب کمربند بارداری را برشماریم..

  • قیمت گران:

کمربند های شکمی نسبت به باند های شکمی پهن تر و یا ضخیم تر هستند که همین ضخامت باعث افزایش عمر کمربند ها نسبت به باندها شده است. که همین تفاوت چشمگیر باعث گرانتر بودن کمربند ها نسبت به باند ها می شود.

 

 • نامناسب برای استفاده طولانی مدت:

 •  اگر باردار هستید توجه داشته باشید که نباید در طولانی مدت از کمربند بارداریاستفاده کنید. زیرا این کمربند ها به قدری سفت و یا تنگ هستند که اگر طولانی مدت بر روی شکم تان بماند موجب نارسایی خوب به رحم و به جنین می شود.

 

 

معیار‌های انتخاب شکم بند بارداری

قبل از خرید هر کالای ضروری واجب است که معیار و ملاک های خریدکالا رو برای خود مشخص کنید که در این قسمت مجله انگورک معیارهای انتخاب شکم بند بارداری را برایتان لیست کرده است:

 • اطمینان حاصل کنید که قابلیت استفاده برای پس از زایمان هم دارد
 • کیفیت و جنس داشته باشد
 • قیمت محصول را بررسی کنید و با توجه به بودجه ای که دارید خرید کنید
 • مهم ترین ملاک و معیار راحتی شما حین استفاده است که باید حسابی جدی بگیرید
 • طرز استفاده و چگونگی نصب شکم بند
 • طول عمر محصول
 • رنگ‌ها و طرح های موجود
 • اندازه و شکل

 

در صورت تمایل روی مطالب زیر کلیپ کنید:

فیلم سکسه جنین

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.