۱۴ روش آسان پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و پارچه و مبل و پلاستیک و دست

0

دقت کردین وقتی یک لباس نو میخرین و روش حساسین از آسمون و زمین بلا میباره که یک اتفاقی برای لباس بیوفته، مثلا مراقبی لباست به جایی گیر نکنه اما اگه همون روز لباست نخ کش نشه جای تعجب داره. یا مثلا یک دفعه از یک لباس تنگ و اسلیم خوشتان می آید و قصد خریذش را می کنید و با خودتان احد می بندید که در این لباس حرکاتم را کنترل می کنم تا لباس پاره نشود. اما به یک ماه نمی کشه که حتی اگر بر اثر فشار پاره نشده باشه، اما حتما بین درز هایش فاصله افتاده. خلاصه از این سری بدشانسی ها توی لباس پوشیدنمان اکثرا پیش میاد. یک سری ها هم هستن که یا بنده خداها کارمند و یا دانشجو هستند و روزانه با خودکار سروکار دارند و لباس های دلبندشان طعمه ی ناجوانمردانه ی خودکار ها و روان نویس هایشان می شود و موضوع مقاله امروز ما به این دسته افراد مربوط می شود، برای این سری اتفاقات ناگوار مجله مد و لباس انگورک روش پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و پارچه و مبل و پلاستیک و دست را به شما آموزش خواهد داد.

 

[cmtoc_table_of_contents]

 

 

در ابتدا برای روشن تر کردن مسئله بیایید تا جوهرها ار دسته بندی کنیم که قالبا در دسته ی جوهر های پرینتر و خوهر های خودکار ها و روان نویس ها قرار می گیرد.

همنطور که می دانید جوهرها دارای رنگبندی های متنوعی هستند. مثلا جوهرهایی که به رنگ سیاه هستند از مواد اولیه ی کربن سیاه می باشند و رنگ های دیگر جوهرها همگی از ترکیبروغن سویا با رنگدانه های طبیعی و سری روغن های دیگر ساخته می شود.

این لکه های سرسخت به راحتی و آسانی قصد پاک شدن ندارند و این جاست که باید با مجله مد ولباس انگورک همراه شوید تا راهکار های پاک کردن لکه جوهر از روی انواع لباس و انواع پارچه و حتی روی پلاستیک و مبل و فرش را خدمتتان آموزش دهد.

 

حذف شرط: اموزش نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی مبل و فرش اموزش نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی مبل پارچه ای و مخمل و فرش

 

این لکه های سرسخت جوهر به آسانی و با شوینده های عادی پاک نمی شوند و تنها با شستن غیر اصولی شان تنها پارچه لباستان را از بین می برید. راهکار های اصولی دارد و شما می توانید با آموزش این نکات خانه داری از شر این کله های جوهر سمج راحت شوید.

نکته مهم در هنگام بروز لکه جوهر بر روی لباس و فرش و پارچه و هر کجا که ریخته شود این است که سریع اقدام به شستشو وپاک کردن لکه جوهر کنید و نگذارید لکه کهنه شود و تایم طلایی که بصورت تضمینی لکه پاک می شود زمانی است که لکه هنوز خیس هست و در لباس جای خشک نکرده است.

 

جوهر ها به دلیل گوناگونی و متفاوت بودن درصد غلطت در آن ها حریف میطلبند. پس بر همین اساس ابتدا بایستی جنس سطحی که جوهرآلود شده را شناسایی کنید و نسبت به جنس سطح مورد نظر تمامی راهکار هایی که خدمتتان آموزش خواهم داد، انجام دهید تا لکه از لباس پاک شود.

 

راهکار های اساسی و خانگی برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و پارچه و مبل و پلاستیک و دست

شما با بعضی مواد اولیه ای که در خانه دارید و هیچگاه فکر نمی کردید که از آن ها می توانید به عنوان لکه بر لباس استفاده کنید آشنا می شوید و با خیال راحت از شر لکه جوهر راحت می شوید.

مطلب مرتبط :   فیلم اسکیت بازی پیرمرد 78 ساله

خوب همانطور که در دو پاراگراف قبل براتون گفتم، لباس جوهری رو هرچی زود تر به دادش برسید احتمال تمیز شدن و مثل روز اول شدنش بیشتره و به عنوان قدم اول می توانید خیلی سریع یک دستمال چندلایه بردارید و حکم بر روی سطح بکشید و تا جایی که امکان دارد سعی کنید با فشار ممتد آن مقدار جوهر خیس را جذب دستمال کنید.

نحوه و روش پاک کردن لکه جوهر به روش خانگی از روی مبل و لباس

۱-پاک کردن لکه جوهر توسط شیر سرد

همانطور که در پاراگراف بالا گفتم, تا می توایند جوهر را توسط دستمال جذب کنید و در نهایت لباس را به مدت ۱ ساعت در شیر سرد بگذارید تا حسابی خیس بخورد و سپس آبکش کنید.

 

اموزش و نحوه از بین بردن لکه ماژیک از روی دیوار و لباس و فرش

۲-نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار با شیر گرم

این دفعه بعد عملیات جذب توسط ستمال، بیایید لباستان را در شیر ولرم بگذارید و اجازه دهید لباس به مدت ۱ ساعت در شیر گرم بماند تا حسابی خیس بخورد و بعد از یک ساعت می توانید لباس را آبکش کنید.

 

۳-روش پاک کردن لکه جوهر خودکار توسط شیر فاسد

در این مرحله پس از سلسله مراتب استفاده از دستما وقت آن است که شیر را با دستان خودتان فاسد کنید. به گونه ای که شیر را در یک ظرف چدن و روحی میگذارید و اجازه می دهید ساعت ها در محیط گرم و در مقابل آفتاب بماندو حسابی بوی بد بگیرد. در این مرحله شیر مناسب برای پاکزدایی لکه جوهر خودکار است، خوب همانطور که میدانید شیر فاسد حالت دلمه دلمه ای بخود می گیرد شما بایستی دستکش بپوشید و دلمه های روی سطح شیر را بردارید و بر روی لکه ی جوهر لباس بمالید. و لازم است که حدود ۴۵ دقیقه منتظر بمانید تا دلمه ی شیر میزان جوهر را جذب کند. وقتی این اتفاق را مشاهده کردید وقت آن است که دلمه شیر را از روی لباس بردارید. و در گام بعد بایستی مقداری صابون جامد را در آب یخ حل کنید و مقداری از این آب و صابون را بر روی لکه جوهر بریزید تا اثر کارتان قوی تر شود. و در نهایت هرموقع مشاهده کردید جوهر در آب و صابون حل شده است، دقت آن رسیده که لباس را باآب یخ بشویید.

 

۴-پاک کردن لکه جوهر خودکار با خمیردندان

قبل از اینکه به پاک کردن لکه جوهر با خمیردندان فکر کنید لازم است به جنس پارچه ی جوهری توجه و دقت کنید تا در متوجه شوید این راه برای از بین بردن لکه شما مناسب است یا خیر.

در ابتدا بایستی یک خمیردندانی که ژله ای نباشد را بردارید و بر روی قسمت لکه دار بمالید و ۱۰ مین به این فرایند فرصت دهید و در نهایت لباس را بشویید تا آن میزان جوهر پاک شده شسته شود و آن میزانی که هنوز پاک نشده باقی بماند. و این پروسه ی ۱۰دقیقه به ۱۰ دقیقه خمیردندان را اجرا کنید تا به صورت کامل از شر لکه جوهر خودکار رهایی یابید.

روش و نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار یا روانویس و یا ماژیک از روی لباس و فرش و کاغذ و پلاستیک۵-از بین بردن لکه جوهر با استفاده از نمک

اگر قصد از بین بردن لکه جوهر با استفاده از نمک را دارید، باید خدمتتان عرض کنم که باید حسابی دست بجنبانید و تا زمانی که لکه تر و تازه است و هنوز نم دارد مقداری نمک بردارید و برروی لکه تازه جوهر خودکار بریزید و چند لایه دستمال بردارید و مقداری با آب مرطوبش کنید و بر روی لکه نمکی فشار اعمال کنید. بعد از این که ۲-۳ دقیقه این کار را ادامه دادید بایستی نمک های لباس را بتکانید و این پروسه را ۳-۴ بار دیگر تکرار کنید تا اثری از لکه جوهر باقی نمانده باشد.

مطلب مرتبط :   اردوی رامسر دختران تابستان سال 51 + فیلم

۶-آموزش پاک کردن لکه جوهر خودکار با پدلاک پاک کن

اگر به سراغ آموزش پاک کردن لکه جوهر خودکار با لاک پاک کن آمده اید یعنی شستشو با آب و صابون برای لکه زدایی کارساز نبوده و به سراغ این روش خانگی آمده اید.

خوب برای این روش به یک مقدار پنبه نیاز داریم که به محلول لاک پاک کن آغشته کنیم و اگر از پد لاک پاک کن استفاده می کنید که دیگر چه بهتر و استفاده از پنبه حذف می شود و می توانید خود پد را بر روی لک بگذارید و مانند پاک کردن ناخن، لاک پاک کن را ماساژ دهید. این عملیات را ۲-۳ بار تا جایی که لکه محو شود با پد تمیز یا پنبه تمیز تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

۷-پاک کردن لک جوهر با کره

خوب این راهکار آسونه و راهکار پاک کردن لک جوهر با کره از پیش پا افتاده ترین روش های خانگی برای لک جوهر زدایی است. برای این پروسه کافی است که مقداری کره بردارید و لباس را در معرض نور خورشید پهن کنید و قالب کره را بر روی لکه مئرد نظر ماساژ دهید.

 

۸-از بین بردن لکه جوهر خودکاربا استفاده از سرکه سفید

در این مرحله کافی است در یک تشت لباستان را با ۲ فنجان سرکه سفید بخیسانید. حالا با ۲ پیمانه سرکه و ۳ پیمانه نشاسته ذرت یک خمیر کاربری بسازید و این خمیر را بعد از خروج لباس از تشت, بر روی لکه بمالید.و بعد از خشک شدن خمیر دست سازتان می توانید لباس را بشویید.

خوب راهکار اساسی که می توانید با سرکه ضربه آخر را به لکه جوهر خودکارتان بزنید این است که مقداری سرکه را به صورت خالص بر روی لکه بریزید و بگذارید یک ربع تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس ۲-۳ قطره مایع ظرفشویی که خاصیت پاک کنندگی قوی دارد را بردارید و روی لکه ی آغشته به سرکه بزنید و بمالید تا حسابی کف کند و خودتان از نتیجه شگفت زده می شوید.

 

پاک کردن جوهر خودکار و روان نویس از کف دست

 

۹-نحوه پاک کردن لکه جوهر با استفاده از الکل صنعتی

خوب الکل صنعتی همون الکلی هست که برای ضدعفونی زخم و امثالش استفاده می شود و خدایی نکرده با نوع دیگر الکل های خاک بر سری اشتباه نگیرید این بنده خدا رو. برای تهیه این الکل باید به داروخانه بروید .

البته این را هم خدمتتان بگویم که الکل بدرد لکه جوهرهایی می خورد که هنوز جوهر در لباس و بین تاروپود جا خشک نکرده باشد. این الکل این قابلیت را دارد که کمک به محو و ناپدید کردن رنگدانه های جوهرتان شود.

خوب برای شروع کافی است که ابر و یا اسکاچی که زبر نباشد را به الکل آغشته کنید و ابر یا اسکاچ الکلی را بر روی لکه فشار دهید و  برای اینکه بهتر از این کار نتیجه بگیرید بهتر است هر بار اسکاچ یا ابرتان را بشویید  دوباره به الکل آغشته کنید و باز بر روی لک بگذارید تا تاثیر را خودتان متوجه شوید. راستی تا یادم نرفته این را هم خدمتتان بگویم که هرچه هربار اجازه به خشک شدن پارچه بدهید، نتیجه بهتری برای لکه بری خواهید گرفت.

مطلب مرتبط :   متن تبریک روز زن | عکس نوشته های همسرم روزت مبارک برای پروفایل

 

پاک کردن لکه خودکار و ماژیک از روی چرم

 

۱۰-پاک کردن لک جوهر با اسپری مو یا تافت

اگر برای از پای درآوردن لک جوهر با اسپری مو یا تافت استفاده می کنید، باید این را بدانید که اسپری ای تاثیر گذاری بیشتری دارد که میزان الکل موجود در ترکیباتش بیشتر باشد. زیرا همانطور که میدانید اسپری ها و یا همان تافت های مو یکی از ترکیبات اصلی شان الکل است که میزانشان کم و زیاد است.

خوب برای تمیز کردن لکه با این روش ابتدا به یک حوله نیاز داریم که در زیر لباس قرار دهیم و مستقیم از روی لباس بر روی قسمت لک شده با شدت زیاد تافت اسپری کنیم. این کار را دو بار با تعویض حوله انجام دهید و از نتیجه لذت ببرید.

 

 

۱۱- از بین بردن لک جوهر با صابون عاج

اگز قصد دارید که با استفاده از صابون عاج به جنگ لکه جوهر بروید باید برای کمک، یک پارچه هم با خودتان ببرید.

و برای انجام سلسله مراتب بایستی پارچه را خیس کنید حال مفداری صابون را خیس کنید و بر روی قسمت لک شده ماساژ دهید و بگذارید ۱ نهایتا ۲ ساعت بر روی لک بماند و حسابی کار خودش را بکند، مرحله ی بعد که باید به آن رسیدگی کنید این است که بر روی همان لکه جوهر ۳-۴ تا قطره مایع ظرفشویی بریزید و مالش بدهیدو در نهایت لباس را آبکش کنید .

 

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل

 

۱۲-روش بردن لکه جوهرخودکار با دوغ

اگر برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و پارچه و مبل و پلاستیک و دست از دوغ استفاده کنید باید در ابتدا باید لباس را در یک ظرف قرار دهید و میزان دوغ را جوری بریزید که لباس در دوغ غوطه ور باشد و اجازه دهید لباس به مدت۲۴ تا ۴۸ ساعت در این محلول بماند و در نهایت می توانید لباس را با صابون عاج یا مایع ظرفشویی بشویید و اگر از این روش نتیجه نگرفتید توصیه می کنم باز لباس را در دوغ غوطه ور کنید و باز سلسله مراتب را پیاده سازی کنید.

 

۱۳-از بین بردن لکه جوهر توسط خمیراصلاح یا خمیرریش

اگر برای از پای درآوردن لکه ی جوهر قصد دارید از خمیر اصلاح و یا خمیر ریش استفاده کنید, باید حتما توجه داشته باشید که خمیر به هیچ عنوان از نوع ژله ای نباشد، زیرا به هیچ عنوان خمیر اصلاح ژلی بر روی لباس جواب نخواهد داد. شما باید از خمیرریش فومی برای لکه زدایی استفاده نمایید.

روش استفاده بدین صورت است که مقداری کف ریش را با دستتان بر روی لکه ماساژ دهید و بگذارید خمیر به مدت ۴۵ دقیقه بر روی لباس بماند و در نهایت می توانید لباس را با آب سرد بشویید.

 

۱۴-از بین بردن لکه لباس جوهری با استفاده از روغن قنادی

اگر قصد دارید که لباستان را با استفاده از روغن قنادی برطرف کنید، باید مقداری از روغن قنادی را به آرامی بر روی لکه لباس ماساژ بدهید و با یک تکه حوله بعد از ۳۰ مین روی لباس بکشید و جوهر و روغن را جذب کنید.

 

اموزش پاك مردن لکه ي جوهر روی مبل و فرش

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.