راهنمای خرید شال و روسری

1

راهنمای خرید شال و روسری

انتخاب شال و روسری مناسب یکی ار رکن های اصلی شیک پوشی شماست. بر فرض اینکه خانومی شیک ترین مانتو و شلوار بپوشد اما از روسری مناسب استفاده نکرده باشد , شک نکنید که خوش پوشی اش زیر سوال می رود. چرا که در اولین نگاه تنها چیزی که به چشم می آید , صورت است . اما وقتی پوشش شیک و متناسبی برای سر انتخاب نکرده اید , بقیه لباس هایتان هر چقدر هم شیک  و گران باشند دیگر دیده نمی شوند. بر همین اساس مجله مد و لباس انگورک مقاله ای جامع و کامل جهت راهنمای خرید شال و روسری برایتان تدوین کرده است .

 

عکس شال و روسری

 

 

 

هیچگاه به شال و روسری هایتان از دید اینکه فقط کارایی شان پوشاندن موهای شما است نگاه نکنید که به خود جفا کرده اید. این خیلی مهم است که شما از آن ها به عنوان وسیله ای برای بهتر دیده شدن نگاه کنید و اصلا مهم نیست از شال و روسری ارزان استفاده کنید یا اینکه از فروشگاه های لاکچری شال و روسری مارک خریداری کنید , مهم این است که رنگ و ویژگی خاصی برای ست کردن داشته باشد .

 

روسری و شال ابزاری نیستند که فقط به دلیل اجبار حجاب در کشور های اسلامی پر کاربرد باشند , جالب است بدانید که در کشور های غربی , بسیاری از طراحان مد و طراحی لباس از انواع روسری و شال را ابزار مد و زیبایی میدانند و در بسیاری از طراحی هایشان بر سر مدلینگ ها میکنند.

 

 

شال و روسری اسپرت

 

 

 

برای اینکه بهتر در جریان مد و ست کردن لباس باشید , بهتر است زمانی که وقت آزاد دارید سری به گوگل بزنید و به روزترین مدل شال و روسری و جدید ترین مدل لباس ها و حتی راهنمای خریدهایشان را بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

 

خرید اینترنتی شال و روسری

 

 

 

راهنمای خرید شال و روسری نسبت به فرم صورت :

به عنوان یک خانم یکی از وظایف تان این است که نسبت به فرم صورت و بدن خود اطلاعات کلی داشته باشید و نسبت به آن ها بهترین انتخاب ها را داشته باشید . به عنوان مثال اگر شما راجع به فرم هندسی صورت خود بدانید میتوانید خیلی راحت تصمیم بگیرید چه مدل موهایتان را کوتاه کنید تا جذاب تر شوید و یا اینکه چطور بینی تان را عمل کنید که صورت زیبا تری داشته باشید.

بر همین اساس میتوانید خیلی راحت مناسب ترین روسری و شال را برای خود انتخاب کنید.

 

 

 

 

مدل بستن شال و روسری برای صورت مستطیلی وکشیده :

اگر خانمی با فرم صورت مستطیلی و کشیده ای دارید , پس یقینا طول صورت شما نسبت به عرض صورتتان بزرگتر است . باید با انتخاب شال و روسری مناسب طول صورتتان را کوچک تر کنید و قسمت های زاویه دار و تیز صورتتان را به فرم گرد درآورید. برای صورت های مستطیلی انتخاب شال بهترین گزینه است و شال این قابلیت را دارد که گوشه های تیز صورتتان را گرد کند.

برای کوتاه تر کردن طول صورتتان میتوانید از هدبند ها و تل های شیک و یا از این قبیل اکسسوری های خاص و تیره رنگ را انتخاب کنید زیر شال و روسری بپوشید . یک ایده عالی دیگر این است که اگر شال و روسری را گرد مانند ببندید خیلی صورتتان را کوچکتر نشان می دهد. هنگام خرید شال و روسری حتما به جنس شان توجه داشته باشید که نرم و لخت باشد , این سری پارچه ها بهتر دور صورت شما می نشینند.

مطلب مرتبط :   8 روش پاک کردن لکه انار از روی لباس و دست و فرش و مبل

 

 

عکس شال و روسری

 

 

 

 

آموزش بستن شال و روسری برای صورت با فرم بیضی و کشیده:

آن دسته از خانم هایی که فرم صورت شان بیضی و کشیده است , به آن ها این نوید را می دهم که انواع شال و روسری را به هر نوع و فرمی که دوست دارند ببندند و مشکلی در صورتشان  ایجاد نمیکند.

ولی اگر نسبت به کشیدگی صورت شان نیز حساس هستید , بهتر است که هنگام پوشیدن شال و روسری آن ها را گرد ببندید و یک نکته ریز که باید دقت کنید این است که سعی کنید بعد از پوشیدن شال و روسری کناره های این دو را داخل بزنید تا که گونه تان مخفی نشود و شما را جذاب تر و شکیل تر می کند . حتی اگر باز هم نسبت به سایز و طول صورت ناراضی بودید, با انتخاب یک هدبند و یا دستمال سر شیک که در زیر روسری و شال ببندید و به جذابیت خود فزونی بخشید.

 

 

انواع روسری مجلسی

 

 

 

مدل بستن شال و روسری برای صورت چانه مثلثی و پیشانی پهن :

فرم صورت بعضی افراد به گونه ای است که پیشانی پهن و چانه ای کوچک و کم عرض دارند , قدم اول این است که با انتخاب مناسب شال و یا روسری , اندازه و میزان عریض بودن پیشانی را کم کنید تا نسبت و تناسب بهتری با چانه داشته باشد.

بهترین نوع پوشیدن شال رو روسری به گونه ای است که به وسیله آن ها نقاط نیز و زاویه دار پیشانی را پوشش دهید و سپس به سراغ نوک و قسمت زاویه دار چانه تان بروید , حال هنر شما در قسمت چانه این است که طوری شال و یا روسری را ببندید که بخش تیز یا همان بخش خارجی چانه پوشانیده شود, شما با این کار تناسب بین چانه و پیشانی خود ایجاد کرده اید.

 

 

 

راهنمای خرید شال و روسری

 

 

چطور صورتتان را گرد کنید :

دسته ای از افراد فرم هندسی صورت شان به صورت چهار وجهی است , این دسته افراد بهتر است از سری شال و روسری های نرم و لطیف استفاده کنند تا بوسیله آن ها بخش های زاویه دار صورت را پوشش دهند , شما هم اگر از دسته این افراد هستید میتوانید به همین راحتی فرم صورتتان را گرد کنید.

 

 

عکس شال و روسری

 

 

 

آموزش بستن شال و روسری برای صورت با فرم گرد :

اگر فرم هندسی صورتتان گرد است پس یقینا پیشانی کوتاه ولی در عوض عریضی دارید . برای اینکه به صورت تان حالت و زاویه بدهید بایستی قبل خرید شال و روسری به جنس شان توجه کنید و آن هایی را انتخاب کنید که پارچه ی حالت پذیر و محکمی داشته باشد و اینکه به هیچ عنوان حاشیه و کناره ی شال و روسری تان را داخل نزنید که با این کار فقط و فقط صورت تان را گرد تر و بی زاویه تر کرده اید . همانطور که در ابتدای مطلب گفتن افرادی که صورت شان گرد است پیشانی کوتاهی دارند, اگر تمایل داشتید که به پیشانی خود ارتفاع بیشتری بدهید فقط کافی است که فط یک دستمال سر و یا هد بند یا تل سفید و رنگ روشن  را تا ۴/۱ پیشانی تان را پوشش دهید, این عملیات باعث ارتفاع بخشیدن به  پیشانی تان می شود. اگر تمایل داشته باشید که به کل چهار طرف صورتتان زاویه بدهید و صورتتان مستطیلی بنظر برسد , کافی است از شال و روسری های رنگ تیره استفاده کنید .

 

 

عکس شال و روسری

 

 

 

آموزش بستن شال و روسری برای صورت با فرم ذوزنقه ای :

گروهی از افراد که فرم هندسی صورت شان به شکل ذوزنقه ست دارای پیشانی بزرگ و باز هستند , به روایت دیگر عرض پیشانی افراد با فرم صورت ذوزنقه ای از عرض چانه شان خیلی بیشتر است .

مطلب مرتبط :   9کاربرد درمان خانگی مام و دئودورانت بجز کاهش عرق بدن

برای بهبود فرم صورت کافی است با شال و روسری قسمت های زاویه دار پیشانی را پوشانیده و از هدبند و دستمال سر با تونالیته تیره استفاده کنید.

گروه دوم از خانواده ی ذوزنقه ای آن دسته از افراد هستند که عرض چانه شان از پیشانی شان بزرگ تر است, به همین منظور اگر تمایل داشتید می توانید با پوشش دهی قسمت زاویه دار چانه تان ظاهر بهتری به ارمغان بیاورید. اگر عضو این گروه هستید , برای اینکه دیگر پیشانی تان کوچک تر جلوه نکند بهتر است که از دستمال سر و کلاه استفاده نکنید .زیرا پیشانی تان را کم عرض تر و کوچک تر می کند.

 

 

فروشگاه شال و روسری

 

 

تا این قسمت مقاله با انواع شکل هندسی صورت و نحوه بستن شال و روسری متناسب با شکل هندسی صورت آموختید .

حال وقت آن رسیده که با طرح ها و رنگ های متنوع آشنا شوید:

 

شال و روسری طلایی و مشکی :

اگر شال و روسری طلایی و مشکی را با مانتو مشکی یا خردلی  و کیف و کفش ها شکلاتی روشن یا شتری ست کنید واقعا استایل فوق العاده ای خواهید ساخت . در کل از نظر رنگ بندی هم رنگ طلایی و مشکی رنگ های خاص و شیکی هستند که برای همیشه مد روز باقی خواهند ماند و این دو رنگ از سری رنگ هایی هستند که هر زن و دختری بخشی از کمد شان را به این دو رنگ اختصاص داده اند.

 

روسری مجلسی

 

 

روسری بته جقه ای :

اگر قصد دارید روسری بته جقه ای بپوشید , من به شما پیشنهاد میکنم که آن را با سری مانتو های رنگ تیره مثلا قهوه ای سوخته و مشکی ست کنید که واقعا ست بینظیری خواهد شد.

در کل حتی اگر به تاریخچه بته جقه هم سرک بکشیم متوجه این موضوع خواهیم شد که با پوشیدن شان یک خانم اصیل می شویم . چرا که از با شکوه ترین نقش های تزیینی ایران است.

 

 

روسری آبی فیروزه ای :

اگر قصد دارید روسری آبی فیروزه ای به سرتان کنید , پیشنهاد طلایی من این است که از یک مانتو شیک با طیف رنگ بندی روشن استفاده کنید . در کل روسری آبی از آن دسته گزینه هایی است که بخاطر رنگ آرامش بخشش طرفداران زیادی دارد.

 

روسری آبی فیروزه ای

 

 

روسری حریر خال دار:

یک روسری خاص در عین حال متمایز است . اگر قصد داشته باشید روسری کرم با خال های قرمز را ست بزنید , من به شما مانتو شیری یا کرم رنگ را پیشنهاد می دهم.

 

 

روسری حریر خالدار

 

 

 

روسری پوست پیازی :

برای ست کردن با روسری پوست پیازی من به شما مانتو با رنگ قهوه ای سوخته یا مشکی رنگ را پیشهاد میکنم ,اگر به مهمانی رسمی دعوت شده اید و قصد دارید روسری با لباس تان ست کنید و در صورتی که لباس مجلسی تان رنگ مشکی یا از طیف رنگ های تیره است , پیشنهاد می کنم با روسری پوست پیازی از جنس ساتن بپوشید .

پوست پیازی از معدود رنگ هایی است که به هر رنگ پوست بدن می نشیند و ذوق نمی زند .

 

 

روسری پوست پیازی

 

 

روسری آبی نفتی

اگر قصد دارید روسری آبی نفتی بپوشید من به شما پیشنهاد میکنم  که با مانتو شیری یا کرم رنگ و در نهایت شلوار جین تیره ست کنید و یک استایل ماندگار از خودتان بسازید.

مطلب مرتبط :   پرطرفدار ترین کتاب های بمب انرژی 2019 دنیا

سعی کنید هنگام خرید روسری به حاشیه و دور دوزی هایشان توجه کنید , چرا که اصولا هنگام ست کردن لباس با شال یا روسری , معمولا رنگ حاشیه روسری با کیف و کفش ست می شود.

 

 

روسری آّبی نفتی

 

 

 

راهنمای خرید شال و روسری بر اساس رنگ پوست :

اگر در کوچه و خیابان به اکثر خانم ها دقت کرده باشید متوجه می شوید که روسری و شال و مقنعه رنگ مشکی میپوشند. واقعا چرا با وجود این همه رنگ زیبا و با وجود این همه تنوع در رنگ و طرح روسری و شال بایستی این رنگ بر سر خانم ها قالب باشد ؟ خانم های عزیز باید بدانند همانقدر که به رنگ موهای خود اهمیت می دهند که شاد و متنوع باشد , باید متقابلا توجه خواصی هم برای رنگ این شال و روسری های بینوا داشته باشند .

 

 

شال و روسری

 

 

رنگ پوستتان را تشخیص بدهید :

بایستی ته رنگ پوستتان را شناسایی کنید و وظیفه شما این است که مشخص کنید پوستتان گرم یا سرد است , رنگ پوست سرد تونالیته آبی و صورتی دارد و همین طور رنگ پوست گرم دارای تونالیته ی زرد و نارنجی دارد .

راهکار و روش تشخیص سردی یا گرمی پوست را بلد هستید ؟

اگر بلدید که چه بهتر , اما آن دسته افرادی که روش را نمی دانند جای نگرانی ندارد . خیلی ساده است و فقط با توجه به رگ مچ دست یا کف دست میتوانید متوجه شوید , بگونه ای که اگر رگ شما سبز رنگ بود یعنی ته رنگ پوستتان گرم است و اگرچه رگ های مچ و کف دست آبی باشد یعنی ته رنگ پوست شما سرد است.

 

 

روسری ساتن

 

 

 

راهنمای انتخاب شال و روسری برای پوست سفید و روشن :

در صورتی که پوست صورت سفیدی دارید , انتخاب شال و روسری با طیف رنگی تیره برایتان مناسب است . در واقع رنگ های مثل یشمی , قهوه ای و قرمز به پوست صورتتان رنگ و بوی دیگری می دهد , پس حتما این رنگ ها را امتحان کنید .

یک سری رنگ بندی نیز هست که با پوشیدنشان پوست شما را سرد و بی روح میکند , مانند : کرمی و زرد روشن و شیری که به هیچ عنوان توصیه نمی کنم که امتحان شان کنید .

 

 

عکس شال و روسری

 

 

 

فصل ها و ماه های سال هم اهمیت بسزایی در انتخاب رنگ شال و روسری شما دارد . برای نمونه اگر دوست دارید به تیپ و استایل تان در فصل سرد زمستان و پاییز رنگ و بوی تازه بدهید , بهتر است یک لباس با تم شلوغ را امتحان کنید و برای تکمیل کردن استایل تان از رنگ های پاییزی برای رنگ شال و پالتو تان ایده و الهام بگیرید .

 

 

راهنمای خرید شال و روسری

 

 

 

راهنمای انتخاب شال و روسری برای پوست سبزه و تیره :

اگر دارای پوست صورت تیره و یا سبزه هستید بهتر است که به هیچ عنوان از رنگ های شال و روسری تیره مثل رنگ قهوه ای و سبز یشمی و .. انتخاب نکنید , چرا که باعث تیره تر کردن پوست صورتتان می شود.

بهترین و ایده آل ترین انتخاب برای شما عزیزان , شال و روسری با رنگ های نسبتا روشن مثل رنگ های آبی روشن و صورتی یا پوست پیازی و … استفاده کنید .

 

1 Comment
  1. سحر says

    قالب The Voux یک قالب مجله لوکس از تم فارست است که به نظر می رسد، این قالب استثنایی و مناسب برای مد و مجله های آنلاین، عالی باشد. قابلیت قالب گسترش اطلاعات دسته های سفارشی و ویدجت های سفارشی است. با استفاده از مگا منوها و ویژال کامپوزر، برخی از خصوصیات قالب The Voux طراحی عالی، مدرن، قالب وردپرس و اخبار مجله است. در قالب بسیار طراحی زیبا و ظرافت وجود دارد و برای وب مسترانی که مایل به اشتراک گذاری، توزیع و جمع آوری محتوای زیبا وتصاویر جشمگیر، رتینا آماده با وضوح بالا فراهم می کند.

    0

Leave A Reply

Your email address will not be published.